هزاره‌ها هوشیار و بیدار شوند!

هزاره‌ها هوشیار و بیدار شوند!
خواندن < 1 دقیقه

بحران‌ها و طوفان‌ها و روزِ بد؛ یاران و دوستان خوب و وفادار مردممان رانشانمان می‌دهد و البته دوستان و یاران نامرد و بی‌وفا و بد را نیز آفتابی می‌کند. به‌عنوان یک هزاره که خوشبختی همه اقوام و افراد این سرزمین را در پرتو عدالت و برابری و نفی تبعیض و ستم می‌خواهد؛ مهر و محبت و مروت و حق‌گرایی و دادخواهی کسانی را که “علیه نسل‌کشی هزاره‌ها” ایستادند و از این سریال نسل‌کشی در فضای حقیقی و مجازی یاد و فریاد کردند و از عاملان آن‌ها بیزاری و برائت جستند هرگز فراموش نمی‌کنم. دستشان درد نکند و مهر و مروتشان افزون باد و قطعاً در روزهای بحران و طوفان و نیاز به‌قدر همتشان در کنارشان خواهم بود.

اما آن دسته افرادی را که همیشه از مردم ما ریشه و توشه و بهره گرفته و منفعت و خیراتشان را نصیب شده‌اند ولی در روز بد بحران نسل‌کشی و طوفان جینوساید به مردم ما پشت کردند و آن‌ها را فراموش کردند، هرگز فراموش نمی‌کنیم.

این‌همه را در موارد جزئی‌تر نیز تعمیم می‌دهیم. آنانی که از مردم ما رأی گرفتند و از طریق آنان به کرسی و اعتبار سیاسی و اجتماعی رسیدند اما پشت مردم ما را در مواقع گوناگون خالی کردند و آن‌ها در قبال اعمال تبعیض و تعصب قومی و مذهبی تنها گذاشتند را هرگز فراموش نمی‌کنیم. این‌همه یک نکته را برجسته می‌سازد: هزاره‌ها باید هوشیار شوند و اسیر شعارها و گفتارها و همدردی‌ها و زبان‌بازی‌ها و رفاقت نمایی‌ها نشوند و دوستان وفادار و بی‌وفای خویش را در هنگام نیازها و بحران‌ها و روزهای بد بشناسند. حافظه طولانی‌مدت خود را تقویت کنند و همیشه با شاخص‌ها و شناسه‌ها به استقبال افراد و گروه‌ها بروند.

 

منبع: فیس‌بوک آقای محمد عارف رحمانی

By

محمدعارف رحمانی (زاده ۱۳۵۳ در غزنی) سیاستمدار، نماینده مردم غزنی در دور شانزدهم و هفدهم مجلس نمایندگان افغانستان و از اعضای شورای عالی جنبش روشنایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ارتباط با ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

خوش آمدید

سایت نبشتار با هدف جمع‌آوری و بایگانی کردن نوشته‌ها و مقالات شما دوستان ایجاد شده است.

چرا نبشتار؟

بسیاری از حساب‌های کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از سال ۲۰۲۰ بدین سو مسدود شده است. متأسفانه تمامی نوشته‌های آنان نیز از بین رفته است. به همین منظور برای بایگانی کردن مطالب خود بهتر است از سایت مستقل نبشتار استفاده کنید.

ارسال نوشته

شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قرار داده شده است، نوشته‌هایتان را برای انتشار در سایت نبشتار ارسال کنید.