طرح امنیتی غرب کابل هنوز موردبحث قرار نگرفته است!

طرح امنیتی غرب کابل هنوز موردبحث قرار نگرفته است
خواندن < 1 دقیقه

هفته گذشته با مسئولان دفتر شورای امنیت، امنیت ملی، وزارت داخله و دفاع ملی جلسه مفصلی در ارگ ریاست‌جمهوری درباره اوضاع امنیتی کشور داشتیم. حسب نوبت خانم زهره نوروزی نماینده محترم و فعال ولایت کابل درباره کم و کیف طرح امنیتی آقای دانش از مشاور امنیت ملی پرسیدند؟ مشاور امنیت ملی در پاسخ گفتند که امنیت کابل به معاون اول رئیس‌جمهور مربوط می‌شود و طرح امنیتی ویژه غرب کابل به هر دو معاون مربوط می‌شود. احساس کردم جناب آقای محب با بیان این موضوع از خود سلب مسئولیت کردند. اما نکته بسیار جالب در اظهارات آقای رفیع فاضل معاون مشاور امنیت ملی بود. او درباره طرح امنیتی آقای دانش گفت که این طرح تاکنون موردبحث قرار نگرفته است.
چون رئیس‌جمهور گفته که می‌خواهم شخصاً در جلسه‌ای، طرح مزبور را بررسی و ارزیابی کنم! باتوجه‌به این اظهارات و این‌همه کشتار و سلاخی شدن روزمره شهروندان هزاره جای شگفتی است که جناب آقای غنی تا هنوز حتی فرصت نکرده که طرح امنیتی آقای دانش را مورد غور و بررسی قرار دهد! این یعنی که خون انسان هزاره اصولاً بها، ارزش و وزنی برای حکومت گران ندارد وگرنه پس از راه‌افتادن سریال نسل‌کشی هزاره‌ها، حکومت اقدامات مشخصی را در جهت تأمین امنیت شهروندان هزاره می‌کرد. از این روز وقت آن رسیده که مردم و شهروندان هزاره برای آخرین بار یک ضرب‌الاجل تعیین کنند و درصورتی‌که تا آن موعد مشخص، حکومت اقدامی برای تأمین امنیت غرب کابل نکرد، مردم بیش‌تر منتظر اقدامات حکومت و نهادهای امنیتی نمانند و خود دست‌به‌کار شوند و سامانه دفاع خودی را توسط خود مردم، اجرایی و عملیاتی نمایند. نه منتظر حکومت بنشینند و نه نیازی به مجوز دارند.

 

منبع: [فیس‌بوک آقای رحمانی]

By

محمدعارف رحمانی (زاده ۱۳۵۳ در غزنی) سیاستمدار، نماینده مردم غزنی در دور شانزدهم و هفدهم مجلس نمایندگان افغانستان و از اعضای شورای عالی جنبش روشنایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ارتباط با ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

خوش آمدید

سایت نبشتار با هدف جمع‌آوری و بایگانی کردن نوشته‌ها و مقالات شما دوستان ایجاد شده است.

چرا نبشتار؟

بسیاری از حساب‌های کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از سال ۲۰۲۰ بدین سو مسدود شده است. متأسفانه تمامی نوشته‌های آنان نیز از بین رفته است. به همین منظور برای بایگانی کردن مطالب خود بهتر است از سایت مستقل نبشتار استفاده کنید.

ارسال نوشته

شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قرار داده شده است، نوشته‌هایتان را برای انتشار در سایت نبشتار ارسال کنید.