شتاب نکنید، تا کباب نشوید

شتاب نکنید، تا کباب نشوید
خواندن < 1 دقیقه

شتاب نکنید، تا کباب نشوید

این روزها برخی از چهره‌های سیاسی، احزاب نوظهور، علما و… با شتاب شگفتی، به ملاقات افراد درجه دهم، بیستم، صدم طالبان می‌روند و خواسته‌های خود را مطرح می‌کنند. برخی از روی دلسوزی و سادگی و برخی برای دستیابی کدام دربانی چشم سرخ کرده‌اند.

طالبان، حکومت مطلقهٔ استبدادی قومی – قشری می‌خواهند. خواسته‌های مشروع جایی در منطق طالبان ندارد.

دوستان به دو نکتهٔ اساسی توجه کنند:

۱. شاه‌کلید خواست ملت، نظام انتخابی و مردم‌سالار است. شعار فریبای حکومت همه‌شمول، بدون نظام انتخاباتی، بازی با کلمات و فریب است. همه‌شمول در منطق طالبان، استخدام چند کارمند تابع است و بس! همین حالا از صدر تا ولسوالی‌ها همه طالب اوغان است، حتی یک عسکر غیر اوغان جایی ندارد.

۲. شتاب برای ملاقات، به‌نوعی مشروعیت‌بخشی به طالبان است که هنوز هیچ‌چیزش معلوم نیست. خود را رسوا نکنید، در این سال‌ها مردم معامله‌های ذلیلانهٔ بسیاری را دیده‌اند. مردم می‌فهمند، نادان نیستند.

منبع: [فیسبوک آقای محمد شاری]

By

دکتر شوکت علی محمدی شاری، نویسنده و پژوهشگر هزاره اهل افغانستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ارتباط با ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

خوش آمدید

سایت نبشتار با هدف جمع‌آوری و بایگانی کردن نوشته‌ها و مقالات شما دوستان ایجاد شده است.

چرا نبشتار؟

بسیاری از حساب‌های کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از سال ۲۰۲۰ بدین سو مسدود شده است. متأسفانه تمامی نوشته‌های آنان نیز از بین رفته است. به همین منظور برای بایگانی کردن مطالب خود بهتر است از سایت مستقل نبشتار استفاده کنید.

ارسال نوشته

شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قرار داده شده است، نوشته‌هایتان را برای انتشار در سایت نبشتار ارسال کنید.